1.

Opinie pacjentekPani Helena jest pierwszą polską pacjentką, która przetestowała specjalny czepek zapobiegający wypadaniu włosów. Przeszła operację usunięcia piersi. Trzy miesiące temu kiedy miała brać tzw. czerwoną chemię lekarze zaproponowali jej nowatorską w Polsce terapię równoległą do chemioterapii.Pani Helena Kawałko: Jestem po czterech kursach chemii i włosy są. Faktem jest, że są one osłabione, miękkie, delikatne ale są. Są na głowie i z tego powodu jestem zadowolona. Wiadomo samopoczucie człowieka a przede wszystkim kobiety jest o wiele lepsze niż jakby była całkowicie łysa jak kolano. Kiedyś jeszcze choroba minie ja ją zwalczę i wrócę do swojego koloru do swojego uczesania do swoich włosów, fryzury i wszystko będzie ok.

Źródło:
www.tvp.info


susie_kowalska 21 stycznia 2015:
- Nie zawsze da się zastosować, np. przy białaczce, ale przy raku piersi jak najbardziej. O tym kiedy można ten czepek zastosować decyduje lekarz.
- tam gdzie można czepek zastosować to skuteczność wynosi od 50% do 90%
- czepek działa miejscowo
- chemia jest tak samo skuteczna przy czepku jak bez czepka
- 3 godz. wydłużenia czasu chłodzenia to raczej ekstremalny przypadek, a nie standard. W niektórych przypadkach aby zwiększyć skuteczność należy wydłużyć czas chłodzenia.
- akurat w Anglii ponad 20tys pacjentów skorzystało ze tego urządzenia. Jest tam obecnie ponad 1000 urządzeń i ta liczba ciągle wzrasta także nie wiem na jakim oddziale pracuje autorka poprzedniego postu, ale raczej prawdy nie napisała
- statystyki pokazują że 5% pacjentów mówi o dyskomforcie i przerywa dalsze stosowanie

Źródło:
www.dziendobry.tvn.pl/

Inne polecane artykuły:


18 – 20 maja 2016
XX Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa
PSPO - XX LAT DLA ROZWOJU PIELĘGNIARSTWA ONKOLOGICZNEGO TERESIN

01.05.2015
Lista szpitali, wyposażonych w system chłodzenia skóry głowy
Dostępna pod adresem: link

01.05.2015
Dziś ruszył nasz kanał na FB
Dostępny pod adresem: link


Napisz do nas


Siedziba firmy
Complimed Anna Bojanowska
ul. Jana Długosza 59-75, 51-162 Wrocław
woj. Dolnośląskie
Telefon: (48) 662 098 377
Wkrótce znajdziesz nas na: